Klubbrekord stafetter utomhus
Uppdaterad 160530
Rödmarkerad = årets rekord
Blåmarkerad = förra årets rekord
  

Kvinnor oavsett ålder

4x100 m47,66050903Stafett-SM Sollentuna
Helena NorbergCamilla KramarNadja PetersenMariama Sambou
 
4x200 m1.45,56810811Stafett-DM Kristineberg
Anna LundmanKristina WesténHelena StobyMonica Westén
 
4x400 m3.46,92960609Stafett-SM KIP
Sara CarlssonNadja PetersenEmma HolmqvistLotta Johansson
 
1000 m2.18,82820613Malmö Stadion
Jeanette BjörklundAnna LundmanCatharina BrohnMonica Westén
 
4x800 m9.51,20820516Stadion Nat.tävl.
Monica LoréMonica SignahlGunilla AjneKristina Westén
 
3x1500 m14.57,39070603Stafett-SM KIP
Kajsa BergCaroline RönnlundJohanna Bjermqvist
 

Män oavsett ålder

4x100 m40,70120908Stafett-SM Södertälje
Alexander NordkvistAdam ChiguerOskar ÅbergTom Kling-Baptiste
 
4x200 m1.32,1m720530Stafett-DM Lidingö
Peter LandgrenHans AhlinBo DahlbergAnders Löngren
 
4x400 m3.16.92150517Stafett-SM Sollentuna
Tom Kling-BaptisteAnton NilssonLudvig HillenfjärdAlexander Nordkvist
 
4x800 m7.38,52150516Stafett-SM Sollentuna
Alexander PerssonStaffan EkJohan HydénThobias Ekhamre
  
4x1500 m15.51,21160529Stafett-SM Stadion
Johan HydénEbba Tulu ChalaNiklas JonssonStaffan Ek
  
1000 m1.59,09100520Stafett-DM Sätra
Anton NilssonTom Kling-BaptisteSimon MukibiAlexander Nordkvist
 
 

Åldersbundet flickor

F 11 5x60 m43,18090919Sätra IP
Fanny Holmström -98Frida Persson -98Carolina Eriksson -98Felicia Bodaxell -98
Marion Sackey-Mensah -98
 
F 11 3x600 m6.10,29080903KIP
Stina Rosenberg -97Frida Persson -98Emilia Stenström -97
 
F 13 4x80 m41,33050925Sätra IP
Sandra Knezevic -92Lisa Berg -93Jasmine Burestam -93Linnéa Rosenberg -92
 
F 13 3x600 m5.31,17090514Sätra IP
Matilda Tamm -96Emilia Stenström -97Sofia Wickström -97
 
F 15 4x80 m39,46150512Enskede UDM
Alva von Gerber -00Linda Eriksson -00Kajsa Eriksson -00Charlotte Andersson -00
 
F 15 4x100 m48,99110603Växjö
Alexandra Jensen -96Amanda Lindh -96Sofia Wickström -96Matilda Lindberg -96
 
F 15 3x800 m7.24,30100529Norrtälje
Amanda Rydén -95Sofia Wickström -96Sophia Persson -95
 
P/F 15 6x200 m2.30,17100829Uppsala
Dennis Elms Jansson -95Louise Gabrielsson -95Gabriel Heen -95Sofia Wickström -96
Henrik Malmberg -95Amanda Lindh -96
 
F 17 4x100 m48,23160529Stafett-SM Stadion
Alva von Gerber -00Linda Eriksson -00Sara Hermansson -99Charlotte Andersson -00
 
F 17 3x800 m7.15,08960605KIP
Madeleine Larsson -80Anette Larsson -80Carina Hortans -80
 
F 17 1000 m2.18,82820613Malmö stadion
Jeanette Björklund -67Anna Lundman -66Catharina Brohn -66Monica Westén -66
 
F 19 4x100 m48,63940525Kristinebergs IP
Nadja Petersen -78Linnéa Öhman -78Ann-Charlotte Lusiak -76Emma Holmqvist -75
 
F 19 3x800 m7.39,36100530Norrtälje
Erika Sandberg -98Hanna Bergström -97Ewelina Fabiszewska -98Stafett-SM Stadion
 
F 19 1000 m2.21,59100529Norrtälje
Evelina Nicolson -91Charlotte Lanfeldt -92Sandra Knezevic -92Frida Hansson -92
 
K 22 4x4004.19,06820525Kristinebergs IP
Monica Loré -61Monica Signahl -61Ann-Sofie Lund -66Sonja Karlsson -65
 

Åldersbundet pojkar

P 11 5x60 m43,24070923Sätra IP
Martin Wallin -96Fabian Feltenmark -96Pontus Danforth -96Anders Söderström -97
Jesper Arbinge -97
 
P 11 3x600 m5.39,49080904KIP
Jesper Arbinge -97Simon Hector -97Fredrik Kihlblom -98
 
P 13 4x80 m41,70060830KIP
Ioannis Tachmazoglu -93Jonas Arbinge -93Carl Sténson -93Robin Nordkvist -93
 
P 13 3x600 m5.04,39110517Sätra IP
Jonathan Bergdahl -99Stefan Stojanovic -98Fredrik Kihlblom -98
 
P15 4x80 m37,67
Timmy Karlsson -00Mikael Lundqvist -00William Hagman -00Ahmed Bahaa -00
 
P 15 4x100 m45,14100530Norrtälje
Daniel Erkas -95Dennis Elms Jansson -95Gabriel Heen -95Henrik Malmberg -95
 
P 15 3x800 m6.12,96100529Norrtälje
Carl Moskuvaara -95Henrik Malmberg -95Nigusu Solomon -95
 
P/F 15 6x200 m2.30,17100829Uppsala
Dennis Elms Jansson -95Louise Gabrielsson -95Gabriel Heen -95Sofia Wickström -96
Henrik Malmberg -95Amanda Lindh -96
 
P 17 4x100 m42,38070901Växjö
Tom Kling-Baptiste -90Alexander Nordkvist -90Martin Johansson -91Simon Mukibi -90
 
P 17 3x800 m5.59,96160529Stafett-SM Stadion
Anton Ledell -99Jonathan Bergdahl -99Iyuel Ayele -99
 
P 17 1000 m1.59,77140524Kil
Anton Öhman -97Anton Roos -97Stefan Stojanovic -98Ludvig Hillenfjärd -97
 
P 19 4x100 m41,70140525Kil
Isak Barrow -96Henrik Malmberg -95Douglas Hellbratt -95Amadou Sussoho -95
 
P 19 4x400 m3.20,26920613Karlshamn
Niklas Pihl -74Joakim Öhman -74Christer Holger -74Mikael Wadlund -74
 
P 19 1000 m1.59,16160528Stafett-SM Stadion
Peter Heen -97Fredrik Kihlblom -98Anton Roos -97Ludvig Hillenfjärd -97
 
P 19 3x800 m6.01,40090524Karlstad
Oskar Martinsson -91Hreinn Juliusson -91Victor Hedin -91
 
M 22 4x100 m40,83110602Växjö
Jan Wokalewski -93Tom Kling-Baptiste -90Alexander Nordkvist -90Oskar Åberg -89
 
M 22 4x400 m3.22,17840809KIP
Lars Häggberg -65Olof Söserström -64Stefan Olofsson -63Anders Perswalld -64
 

Veteraner

Män 4x100 m48,04130818Gävle
Anders Ohlson -56Anssi Lehtävää -66Peter Engström -63Johan Wibäck -71
 
Män 4x400 m4.18,93140726Källbrinks IP
Nils Olsson-44Fotios Makrostergios-75Lars Fyhr-62Johan Wibäck-71
 
Kvinnor 4x100 m60,54100806Högby
Gunnel TolfesBarbara BondessonAnnelie SchöldstrtömTina Trensmar
 


Klubbrekord stafetter inomhus

Män oavsett ålder

M 4x200 m 1.28,45 100228 Sätra Friidrottshall
Tom Kling-Baptiste Anton Nilsson Robin Nordkvist Alexander Nordkvist