Resultatarkiv tävlingar
med HAIS-deltagande i PDF-format
2017
Klicka på resultatlänkarna för att ladda ner filen

 
 
Utomlands Landslag
                Januari
6 Surbulle Indoor Norrköping Löpning Teknik
7 Stavtävling Nice FRA Stavhopp Louise Gabrielsson
7-8 IVDM Sätra Resultat
7-8 DM Mångkamp Sätra Resultat
13-15 Scandic Indoor Storängshallen Resultat Fredag Lördag Söndag
14 Stadion Marathon Stadion Resultat
14-15 Örebro Indoor Games Örebro Resultat
19 Tureberg Indoor Throw 2 Sollentuna Resultat
21 Stavtävling Nevers FRA Resultat Louise Gabrielsson
21-22 Täby Vinterspel Sätra Lördag Söndag
21-22 Quality Hotel Games Växjö F17 Tre
27-29 Hammarbyspelen Sätra Fredag Lördag Söndag
28 Stavtävling Montpellier FRA Stavhopp
28-29 Norrköping Indoor Norrköping Resultat
28-29 Inlagda Gurkspelen Västerås Resultat
28 Winter Run Stockholm Resultat Louise Gabrielsson
   
Februari
3-5 IVSM Borås Resultat Fredag Lördag Söndag
4 Raka Spåret Sätra Resultat
4 Grinnell Indoor Invitational Grinnell IA 400m Dennis Elms Jansson
4-5 Göteborgs Inomhus Göteborg Lördag Söndag
5 Lilla Globengalan Sätra Resultat
10-11 SDSU Indoor Classic Brookings SD 200m 400m Dennis Elms Jansson
11 Nordenkampen Tammerfors FIN 60häck Fredrick Ekholm
11 Nordenkampen Tammerfors FIN Kula Frida Åkerström
11 IFAM Indoor Gent BEL 3000m Staffan Ek
11 Liberty League Indoor Rochester NY 5000m Otto Kingstedt
11 Storängsöz 5 Storängshallen Resultat
11-12 ISM mångkamp Uddevalla Resultat
12 IVSM mångkamp Nyköping Resultat
18 Vinthundsvintern Sollentuna Resultat
18-19 IJSM Göteborg Lördag Söndag
18-19 IDF-IUDM Sätra Lördag Söndag
24 Statsmästerskapen Canton NY 5000m Otto Kingstedt
25 Storängsöz 6 Storängshallen Resultat
25-26 ISM Växjö Resultat
           
Mars
3 IEM Belgrad SER 3000m Staffan Ek
3-5 Växjö Inomhuskast Växjö Resultat
4-5 IUSM Uppsala Resultat
5 Franska 22-års Lyon FRA Stavhopp Louise Gabrielsson
8 Kasttävling Falun Resultat
10 Just Pole Vault Sätrahallen Resultat
10-12 IVNM Storängshallen Fredag Lördag Söndag
11 Tybbelundsspelen Örebro Resultat
11 Vintersportspelen Nyköping Resultat
11 Europacupen vinterkast Las Palmas ESP Resultat Eleni Larsson
17 Dubai Autodrome 10k Dubai  Kvinnor Hanna Lindholm
18 Storängsöz 7 Storängshallen Resultat
18-19 Svealandsmästerskapen Uppsala Resultat
19 Två Sjöar Runt Sundbyberg F13
25 Des Moines Des Moines IA Resultat Dennis Elms Jansson
25 Stockholm Tunnel Run Stockholm Resultat
25-26 Sista Chansen Storängshallen Lördag Söndag
25-26 Marsspelen Örebro Lördag Söndag
26 Venloop Venlo NED Resultat Ebba Tala Chulu
   
April
1 Wartburg Outdoor Waverly IA 400hä Spjut Dennis Elms Jansson
1 Premiärmilen Stockholm Resultat
2 Berlin Halvmarathon Berlin GER Resultat
2 Stockholmskampen 1 Sollentuna Resultat PF12 PF13
9 Roc City Classic Pittsford NY 1500m Otto Kingstedt
14 Bison Outdoor Classic Lewisburg PA 10000m Otto Kingstedt
14 Ungdomsspelen Eskilstuna Resultat
15 Jim Duncan Invitational Des Moines IA 400hä Dennis Elms Jansson
17 Påsksmällen Enhörna Resultat
22 Cannes la Boca Cannes FRA Stav Louise Gabrielsson
22 Poughkeepsie Poughkeepsie NY 5000m Otto Kingstedt
22 Kvantumloppet Källbrink 10k 3,4k
22 Quicknetspelen Västerås Resultat
22 Womens Health Hm Stockholm Haisres
28  Viking Classic Des Moines IA 400hä Dennis Elms Jansson
29 Back on Field Jerikovallen Resultat
      
Maj
1 Danderydsloppet Danderyd Haisres
6 NYSCTC Outdoor PIittsford NY 1500m Otto Kingstedt
6 Kasttävling Tingstäde Resultat
6-7 Council Bluffs Council Bluffs IA Resultat Dennis Elms Jansson
7 Lidingö Ultra Lidingö K26k M52k
7 Interclubs Provence Nice FRA Stav Louise Gabrielsson
11 Arenamilen Vallentuna K10000
13 Kungsholmen Runt Stockholm Haisres M10k K21,1
13 Vårkastet Bålsta Resultat
13-14 VDM Sätra Resultat
14 Danderyds Ungdomsspel Danderys Resultat
16 Stafett-DM Sätra Resultat
19-21 Huddingespelen Källbrink Totalt Fredag Lördag Söndag
20 Göteborgsvarvet Göteborg Haisres
20-21 Stora Turebergskastet Sollentuna Resultat
25 NCAA div 3 finaler Geneva OH M 10000 Otto Kingstedt
27 Kastfemkamp Tingstäde Resultat
27-28 Stafett-SM Malmö F17 1000fö F17 4*100fö F17  4*100fi
27-28 Stafett-SM Malmö F19 1000fi P19 3*800 M 4*400
27-28 Stendaler Hanse Cup Stendaler GER Resultat Lasse Ohtamaa
28 East Sweden Games Linköping Resultat
28 Katrineholmsspelen Katrineholm Resultat
       
Juni
3 Stockholm Marathon Stockholm Haisres Kvinnor
3 Kastfemkamp Tingstäde Resultat
3 Kraftmätningen kval Nyköping Resultat
4 Minimaran Stockholm Haisres
4 Långhäckkväll Sätra Resultat
6 Kringelkastet Södertälje Resultat
6 Skararacet Skara Resultat
6 Tyresö Uspel Sätra Resultat
8 Bagisloppet Bagarmossen Resultat
9-11 Sayo Sollentuna Fredag Lördag Söndag
10 Flanders Cup Huizengen BEL 1500m Staffan Ek
10 Kastfemkamp Tingstäde Resultat
10 Söder Runt Stockholm Män Kvinnor
10-11 NM Mångkamp Kuortane FIN Totalt 200m 800m 80hä Emilia Stenström
10-11 NM Mångkamp Kuortane FIN Kula Längd Höjd Spjut
14 Iberoamericano Atletiss Huelva ESP 1500m Staffan Ek
14 Kasttävling Växjö Resultat
15 SM-milen Stockholm Män Kvinnor
16 Dessau-Roßlau Dessau GER 1500m Staffan Ek
17 Mälarspelen Eskilstuna Resultat
17 Tjalvespelen Norrköping Resultat
18 Bauhausgalan Stadion Resultat
18 Régionaux individ PACA Nice FRA Stav Louise Gabrielsson
20 Stora Turebergskastet Sollentuna Resultat
20 Långlöparnas kväll Stadion Resultat
20 Copenhagen Open Köpenhamn DEN 800m Iyuel Ayele
21 Soirée Comité Nice FRA Stav
27 Kasttävling Växjö Resultat
29 Folksam GP Sollentuna Resultat
30 Trosa stadslopp Trosa Elit Motion
30-2 VU-spelen Göteborg Totalt Fredag Lördag Söndag
   
Juli
1-2 Bottnarydskastet Bottnaryd Lördag Söndag
5 Enhörna Challenge Södertälje Resultat
6 Bara Kast 1 Enskede Resultat
7 Lag-SM Final Borås Resultat
7 Byrundan Gamleby M4k
8 Musköloppet Muskö K10k
14-16 Gavlehovsspelen Gävle Fredag Lördag Söndag
15 Kastfemkamp Tingstäde Resultat
15 Victorialoppet Öland K9k
16 Kastfemkamp Nynäshamn Resultat
19 Bara Kast 3 Enskede Resultat
19 Kasttävling Växjö Resultat
20 Kasttävling Växjö Resultat
21 Kraftprovet Trollhättan 6km
22 Bara Kast 4 Enskede Resultat
22 Kastfemkamp Tingstäde Resultat
22 Sparbanksspelen Leksand Resultat
22 Götas Ungdomsspel Karlstad Resultat
25 Folksam GP Karlstad Resultat
26 Enhörna Challenge Södertälje Resultat
29 Antwerps Atletiekgala Merksem BEL 1500m Staffan Ek
30 Windsprint Sundsvall Resultat
27-6 Veteran-EM Århus DEN Resultat M60längd Anders Olsson
        
Augusti
2 Turebergskastet 4 Sollentuna Resultat
4 Göteborgssprintern Göteborg Resultat
5-6 Gurkspelen Västerås Resultat
8 Udda grenars kväll Enskede Resultat
9 Turebergskastet 5 Sollentuna Resultat
   
September
   
Oktober
      
November
  
December