Öppna Stafett-DM 2016

ANMÄLDA LAG

M 4*800   2 lag
Fredrikshof FI
Huddinge AIS
P17 3*800   1 lag
Danderyds SK
P15 4*80   5 lag
Huddinge AIS
IFK Lidingö
IFK Tumba
Täby IS 1
Täby IS 2
P15 3*800   6 lag
Hammarby IF 1
Hammarby IF 2
IFK Lidingö
Turebergs FK
Täby IS 1
Täby IS 2
P13 5*60   10 lag
Hammarby IF 1
Hammarby IF 2
Hammarby IF 3
Hanvikens SK
Huddinge AIS
Turebergs FK
Tyresö FK
Täby IS
Hässelby SK
Danderyds SK
P13 3*600   10 lag
Hammarby IF 1
Hammarby IF 2
Hanvikens SK
Huddinge AIS
IFK Lidingö 1
IFK Lidingö 2
Täby IS
Hässelby SK
Danderyds SK 1
Danderyds SK 2
P15 5*60   14 lag
Hammarby IF 1
Hammarby IF 2
Hanvikens SK 1
Hanvikens SK 2
Huddinge AIS 1
Huddinge AIS 2
Huddinge AIS 3
IFK Lidingö
Turebergs FK
Täby IS 1
Täby IS 2
Tullinge-Tumba FF
Mälarhöjdens IK
Danderyds SK
P11 3*600   21 lag
Hammarby IF 1
Hammarby IF 2
Hanvikens SK 1
Hanvikens SK 2
Hanvikens SK 3
Hanvikens SK 4
Huddinge AIS 1
Huddinge AIS 2
Huddinge AIS 3
Huddinge AIS 4
IFK Lidingö 1
IFK Lidingö 2
IFK Lidingö 3
Turebergs FK 1
Turebergs FK 2
Väsby IK
Täby IS 1
Täby IS 2
Tullinge-Tumba FF
Mälarhöjdens IK
Danderyds SK
F15 4*80   6 lag
IFK Lidingö 1
IFK Lidingö 2
Mälarhöjdens IK
IFK Tumba
Täby IS 1
Täby IS 2
F13 3*800   8 lag
Hammarby IF 1
Hammarby IF 2
IFK Lidingö 1
IFK Lidingö 2
IFK Lidingö 3
Turebergs FK 1
Turebergs FK 2
Danderyds SK
F13 5*60   22 lag
Hammarby IF 1
Hammarby IF 2
Hammarby IF 3
Hanvikens SK 1
Hanvikens SK 2
Huddinge AIS 1
Huddinge AIS 2
IFK Lidingö 1
IFK Lidingö 2
IFK Lidingö 3
Mälarhöjdens IK 1
Mälarhöjdens IK 2
Turebergs FK
Täby IS 1
Täby IS 2
Täby IS 3
Värmdö IF
Åkersberga SK
Hässelby SK 1
Hässelby SK 2
Danderyds SK 1
Danderyds SK 2
F13 3*600   15 lag
Hammarby IF 1
Hammarby IF 2
Hanvikens SK 1
Hanvikens SK 2
IFK Lidingö 1
IFK Lidingö 2
IFK Lidingö 3
Täby IS 1
Täby IS 2
Värmdö IF
Väsby IK
Hässelby SK
Tullinge-Tumba FF
Danderyds SK 1
Danderyds SK 2
F11 5*60   18 lag
Hammarby IF 1
Hammarby IF 2
Hammarby IF 3
Hanvikens SK 1
Hanvikens SK 2
Hanvikens SK 3
Huddinge AIS 1
Huddinge AIS 2
Huddinge AIS 3
Hässelby SK
IFK Lidingö 1
IFK Lidingö 2
IFK Tumba
Turebergs FK
Åkersberga SK
Täby IS
Tullinge-Tumba FF
Mälarhöjdens IK
F11 3*600   20 lag
Hammarby IF 1
Hammarby IF 2
Hanvikens SK 1
Hanvikens SK 2
Hanvikens SK 3
Hanvikens SK 4
Huddinge AIS 1
Huddinge AIS 2
Huddinge AIS 3
Hässelby SK
IFK Lidingö 1
IFK Lidingö 2
IFK Lidingö 3
IFK Tumba 1
IFK Tumba 2
Turebergs FK
Åkersberga SK
Täby IS
Tullinge-Tumba FF
Mälarhöjdens IK

RESULTAT

BILDGALLERI

Tisdag 13 september
 

158 st lag anmälda!

GRENPROGRAM

P/F 11 (2005-2006)
5*60 meter     3*600 meter

P/F 13 (2003-2004)
5*60 meter     3*600 meter

P/F 15 (2001-2002)
3*800 meter

P/F 15 (2001-2002)
4*80 meter (ej DM)

P/F 17 (1999-2000)
3*800 meter

M/K (öppen klass)
4*800 meter

Anmälan
Senast 6 september via formuläret till vänster
Kostnad 200:-/lag faktureras efter tävlingarna


Efteranmälan
På plats senast 1 timme före start mot en kostnad av 300:-

Priser
DM-medaljer till de tre främsta lagen
Direktfinaler i alla klasser


 

FÖRFRÅGNINGAR
tavling@huddingeais.se
eller Pelle 070-675 87 99

VÄLKOMNA!

SAMARBETS-PARTNERS

ANMÄLAN
via formuläret!

  • Vill ni anmäla fler än 2 lag per klass skriv i meddelandefältet!